606 366 994 22 839 21 61 info@leczenie-psychoterapia.pl ul. Mierosławskiego 15/1 01-549 Warszawa
Psychoterapia

Psychoterapia

Podróż do swego wnętrza, własnych przeżyć i doświadczeń. Uaktywnienie ukrytych predyspozycji i zdolności oraz rozwój osobowy.

Czym jest psychoterapia

Psychoterapię można porównać do podróży do swego wnętrza, własnych przeżyć i doświadczeń. Jej celem jest dotarcie do istoty problemu, ustalenie przyczyny, uświadomienie sobie powtarzających się schematów oraz ponowne odnalezienie siebie w chwilach trudności. Spotkania są indywidualnym procesem terapeutycznym, w którym pacjent, dzięki wsparciu psychologa, zastanawia się nad własnym życiem i sposobem przeżywania świata, a także uczy się budować prawidłowe relacje z innymi.

Rozmowa z terapeutą pomaga zrozumieć przyczyny, które nie pozwalają na zmianę, również poprzez spojrzenie na historię swej rodziny, dostrzeżenie nabytych w okresie dzieciństwa i dorastania oraz utrwalonych przez lata przekonań i schematów zachowań. Przepracowanie tych procesów pozwala wyeliminować nieświadome negatywne wzorce.

Umysł świadomy może zainicjować proces uzdrowienia, jednak prawdziwe zmiany zachodzą na poziomie podświadomym. Istotnym aspektem jest zbudowanie opartej na doświadczeniu, życzliwości i wzajemnym zaufaniu bezpiecznej relacji terapeutycznej, dzięki której pacjent może we właściwym dla siebie tempie i czasie zrozumieć i zaakceptować siebie, wprowadzając zmiany, których pragnie.

Psychoterapia sprzyja poszerzeniu samoświadomości, lepszemu rozumieniu siebie, swych zachowań, potrzeb, myśli i emocji, prowadzi do wzmocnienia odporności psychicznej i fizycznej, odzyskania wewnętrznej równowagi i radości życia, poczucia odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje oraz do spełnienia w życiu.

Strategia psychoterapii głębi

Proces terapeutyczny - zmiana schematów nieadaptacyjnych

Podstawą psychoterapii jest zbudowanie dobrej relacji między terapeutą a pacjentem, która umożliwia przeprowadzenie osobistego procesu.

Poczynając od pierwszego spotkania, pomagam sformułować pacjentowi cele i obszar upragnionej zmiany. Wspólnie przyglądamy się zaistniałym trudnościom, występującym objawom, osobistemu cierpieniu i konsekwencjom tego cierpienia, wspólnie szukamy źródeł, przyczyny lub przyczyn aktualnej sytuacji. Pomagam odkryć najkorzystniejsze rozwiązania oraz inspiruję w dążeniu do ich realizacji, zwracam uwagę na istotne potrzeby pacjenta oraz satysfakcjonujące, zdrowe sposoby ich osiągnięcia. Poprzez swoją wiedzę i długoletnią praktykę pomagam rozliczyć się z przeszłością, towarzyszę w ponownym przeżyciu trudnych doświadczeń czy zaburzonych relacji, pomagam zrozumieć ich wpływ na obecne życie. Dzieląc się swym doświadczeniem pomagam pacjentowi zaakceptować siebie w całości, takim jakim jest, również te nielubiane czy trudne do zmiany obszary.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz szerokiej wiedzy psychologicznej i praktyce terapeutycznej (od 2001r.) otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc dającą możliwość zwiększenia samoświadomości i poczucia wpływu na własne życie.

Pracuję głównie w nurcie psychoterapii integratywnej, ze szczególnym uwzględnieniem terapii schematów, analizy transakcyjnej, wzorcach zachowania i procesie rozwoju.

 

 

© Gabinet Psychoterapii im. prof. Marii Szulc 2020 -2023   |   Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda